Pomáhame tým, ktorí to potrebujú

Pomáhame tým, ktorí to potrebujú.

Mnohí z Vás ma poznajú ako človeka, ktorý zasvätil svoj život ľanu a výrobkom z neho.
Mohlo by sa zdať, že v mojom živote nie je miesto na nič iné. A sama sa niekedy čudujem, ako si môžem nájsť čas aj na iné aktivity. ktoré s mojou prácou nesúvisia.

Iste, bolo obdobie, keď som sa venovala svojej práci 13-15 hodín denne. S menšími prestávkami samozrejme.
Napriek tomu, že ma moja práca stále baví a napĺňa, čoraz častejšie som si uvedomovala, aký stereotypný a zároveň náročný je každý deň v mojom živote. Tento stereotyp však narušila jedna veľmi zásadná udalosť.

  Po dlhých úvahách sme sa minulý rok rozhodli kúpiť mojej dcére koníka. Malo to byť prekvapenie a zároveň splnenie vytúženého sna.
Veľmi sme sa tešili na nového člena rodiny.

Žiaľ,naša radosť netrvala dlho. U koníčka sa prejavilo hneď niekoľko problémov, pre ktoré nie je možné na ňom jazdiť pravidelne.A aby toho nebolo málo, museli sme urýchlene hľadať nové ustajnenie, keďže v tom prvom sa nenašiel nikto, kto by nám bol ochotný s náročným koníkom pomáhať.

Pretože nie som skúsený koniar a moja dcéra je predsa len ešte malá na to, aby sama zvládala náročnú prácu s koníkom, potrebovali sme nájsť človeka, ktorý by bol ochotný nás všetko naučiť a pomáhať nám.

A môžem povedať, že sme mali naozaj obrovské šťastie!
Kúsok od nášho bydliska sme našli jazdecký klub kde nás prijali a zo dňa na deň zariadili prevoz a pripravili útulný box pre nášho koníčka. Spoznali sme veľmi milých ľudí, získali nových priateľov a mnoho cenných rád a skúseností a našli sme miesto, kde trávime všetok voľný čas.
Náš koník si takmer okamžite našiel nových kámošov a dcéra a ja sme si konečne vydýchli a začali si užívať spoločné chvíle pri koníkoch.


Moje prvé skúsenosti s prácou zo zeme.

Prečo som sa rozhodla o tom písať? Z jednoduchého dôvodu.

V živote sa mi osvedčila jedna skúsenosť. V núdzi poznáš priateľa.
Častokrát ti pomôžu práve tí ľudia, ktorí sami pomoc potrebujú.

My sme potrebovali pochopenie, cenné rady a trpezlivý prístup. Dostali sme viac, než sme žiadali.

Rada by som Vám predstavila náš druhý domov: Občianske združenie - Jazdecký klub Equida, ktorého zakladateľkou je úžasná osoba s veľkým srdcom a mamina štyroch koní, Milada "Dada" Petrušková.
Dada sa s láskou stará o všetky kone, pre ktoré je areál domovom.

Dada s jedným zo svojich miláčikov.

Sama dobre viem, aké finančne náročné je starať sa o jedného koňa a dopriať mu všetko čo potrebuje pre plnohodnotný život. Z tohto dôvodu mnohé jazdecké kluby prenajímajú kone na jazdenie, a tak zvieratká "pracujú" 3-4 hodinny denne, aby si na seba zarobili. Takéto kone sú často unavené, bez šibalskej iskričky v oku. Majú nezávidenia hodný život.

Toto ale neplatí v Equide. Hlavný dôraz majiteľka kladie na zdravie a psychický stav koní.

Teplá deka a chutné seno vždy zahrejú.


Každý koník potrebuje pravidelný režim, pohyb a adekvátnu starostlivosť. Preto sú kone, ktoré patria Občianskemu združeniu na jazdenie využívané cca len hodinu denne, 4-5 krát do týždňa. A tak, keď areál navštívite, nebudete mať núdzu o pohľad na šantiace sa koníky vo veľkých výbehoch, ktoré Vás budú zvedavo vítať. Sú totiž plnohodnotnými členmi veľkej a šťastnej rodiny.


Najmenší člen rodiny. Pony s krásnym menom: Princ.
I napriek tomu, že nevidí na jedno očko je to veľký a neúnavný beťár.Občas treba pomôcť i s „kosením“ trávnika pri altánku.


Aj koníčky sa rady hrajú. Vianočný darček od nás pre koníky, aby im bolo veselo.


Takéto bezstarostné a spokojné koníčky nádjdete v Equide.

Aby to takto ostalo aj do budúcna, združenie poskytuje rôzne služby, aby zabezpečilo dostatok financií potrebných na starostlivosť o kone.
Keďže sa blíži čas podávania daňových priznaní, rozhodla som sa koníčkom darovať 2% z dane, ktorú moja spoločnosť zaplatí za rok 2018.

A ak by ktokoľvek z Vás chcel takýmto alebo iným spôsobom pomôcť koníčkom aby im nič nechýbalo, nižšie uvádzam údaje občianskeho združenia. Za každý príspevok Vám v mene štvornohých chlpáčov a Občianskeho združenia - Jazdecký klub Equida veľmi pekne ďakujeme.

IČO: 51019027
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno (názov): Jazdecký klub Equida
Sídlo: Ľ. Ondrejova 843/8, 971 01 Prievidza

Ak Vás článok zaujal a chcete sa o združení dozvedieť viac, môžte navštíviť web stránky.