MÁTE UŽ VIANOČNÝ OBRUS NA STÔL?

Tak čo? Máte?
Alebo uvažujete nad tým, že si tohtoročný vianočný stôl vyzdobíte novým obrusom?
Rada vám s tým pomôžem. Ja som už jedny Vianoce tento rok mala. Konkrétne v októbri.

Objavila som totiž krásnu, snehobielu, ľanovo-bavlnenú látku. Keď som ju u výrobcu objavila, prvé čo mi napadlo bol vianočný obrus.
Preto som neváhala a látku hneď objednala. Prišla začiatkom októbra a to už je na chystanie vianočných noviniek aj celkom neskoro.
Ale v lete vôbec nemám vianočnú náladu. A nútiť sa do toho nechcem.

Keď som látku chytila do rúk, potešila sa pohľadom na krásny matno lesklý vzor, hneď ma pochytila túžba vyzdobiť vianočný stôl.
Tak sme si jeden októbrový víkend urobili s dcérou Vianoce. Ona ich síce mala pracovné, lebo fotila, ale tú atmosféru si aj tak užila.
V záhrade som nastrihala rôzne zelené vetvičky. Vybrala som viac druhov ihličnatých stromov - kórejskú jedľu, striebornú jedličku, borovicu, smrek i borievku. Pridala som aj krušpán a brečtan. Tento mix zelenej nádhery som poukladala na starú, drevenú dosku a upevnila špagátom.

Vianočnú dekoráciu na stôl som dozdobila čiernymi a bielymi sviečkami a dvoma vianočnými guľami. Výzdoba bola hotová za 30 minút aj so zbieraním vetvičiek. A príprava vianočného stolovania mohla začať. Hlavnou ozdobou stola bol krásny, biely, obrus. Zelená dekorácia na starom dreve len podčiarkla jeho výnimočnosť a jedinečnosť. Samotný jedálenský servis, ako taniere, misky, príbory a poháre už s akousi samozrejmosťou dopĺňali sviatočnú atmosféru.

A Vianoce kľudne mohli prísť aj v októbri. My sme boli pripravené.

Takto jednoducho, s trochou fantázie si môžete vianočný stôl ozdobiť aj vy. S našim vianočným obrusom Special One to bude zábava a dokonalý výsledok máte zaručený. Obrus je veľmi univerzálny, v ničom vás nebude obmedzovať a preto môže váš vianočný stôl vyzerať úlpne ináč ako ten náš.

Stačí do zelenej dekorácie použiť sviečky a vianočné ozdoby vo vašich obľúbených farbách. Hoc aj v ružovej alebo fialovej. K výzdobe môžete farebne zladiť aj obrúsky. Či už použijete naše biele alebo si vyberiete obrúsky v inej farbe, to je na vás. My sme skúsili ešte naturálne a šedé obrúsky. 

Len vďaka vašej tvorivosti a fantázii si vytvoríte čarokrásne vianočné stolovanie.
A to vám stačí len jeden obrus a obrúsky v počte osôb, s ktorými budete tráviť najkrajšie sviatky v roku.