Pár slov na zamyslenie...

Pár slov na zamyslenie...
Už len pár hodín nás delí od konca roka 2018. Niektorí z nás v tieto dni  premýšľajú nad tým, čo sa im podarilo dosiahnuť, v čom boli úspešní, čo nestihli, prípadne pokazili...
Mala som v pláne v tomto článku zrekapitulovať, čo nové sme v roku 2018 priniesli, akú to malo odozvu a akým smerom sa bude značka Shabby Romantic uberať.
Ale rozhodla som sa  posledný článok v roku venovať inej téme.
Chcem Vám opísať, ako trávim 31. December ja.
  Možno si myslíte, že pôjdem do spoločnosti medzi ľudí. Že budem do rána tancovať a pred polnocou netrpezlivo odpočítavať posledné sekundy starého roka.
Nuž, opak je pravdou.
Ja totiž nemôžem odísť na Silvestra z domu. A ani po tom netúžim. Lebo som si nie istá, či sa na Slovensku nájde tiché miesto, kam nedoľahnú salvy „zábavnej“ pyrotechniky.
/Ak o takom mieste viete, budem vďačná za informáciu :) /
Navyše som majiteľkou štvornohých miláčikov, pre ktorých je záver roka tým najhorším zážitkom.
A tak isto aj pre mňa, lebo strávim hodiny ukľudňovania, škrabkania a tíšenia vystrašeného stvorenia.
Viem, nie som sama a netrpia len zvieratká ale i maličké deti, ktoré nechápu čo sa deje, straší a senzibilní ľudia, ktorí najviac ocenia kľud a kvalitý spánok..
Najhorší na tom celom je fakt, že na Silvestra niet úniku pred rachotom a svetelnými efektami. A tak nám ostáva len dúfať, že sa z toho nezbláznime a pár hodín po polnoci zaspíme vyčerpaní únavou.

A tak majme na pamäti, že:
(zdroj: https://www.facebook.com/179283825432836/posts/2490323380995524/ )

A aby moje posledné tohotročné  riadky neboli len pesimistické, musím sa priznať, že milujem rána po Silvestri. A už sa na to prvé ráno v roku 2019 nesmierne teším.
Neuverili by ste, aké krásne a pokojné je prvé ráno v roku. V pamäti ich mám niekoľko. Väčšinou boli mrazivé s jasnou oblohou. Nikde ani živej duše. Len ja a môj pes. Chýbajú nám len zvieratká, ktoré sú z pochopiteľných dôvodov ukryté ďaleko v lesoch.
Ale s vedomím, že sa opäť vrátia si užijem prechádzku a teším sa na nové začiatky...
 
Zo srdca Vám želám, aby každé Vaše ráno v roku 2019, ale i v tých nasledjúcich bolo plné nádejí a nových začiatkov.
 
                                                                                                                                     Patricia